Biserici Belgia

Biserici Preot Adresa Nr. Tel E-MAIL
Biserici ortodoxe        
Parohia Sfântul Nicolae – Bruxelles  Vlaicu Patriciu Rue des Palais 181-183, 1030 Bruxelles   pvlaicu@free.fr
Parohia Buna Vestire – Bruxelles George Palade Place de la Duchesse de Brabant 24, 1080 Bruxelles   george_palade@yahoo.com
Capela Sfânta Parascheva – Bruxelles Bogdan Popescu 41, Rue de la Charité (zona Madou), 1210 Bruxelles   preot@sfantaparascheva.be
Parohia „Nașterea Maicii Domnului”, Antwerpen George Vâlcu Sint Jacobsmarkt 15 (în incinta De VZW Sint Lucas en Van Celsinstitut),2000 Antwerpen (Anvers)   prgeorge@biserica.be
Parohia Sfântul Apostol Andrei și Sfântul Materne – Aalst Constantin Pogor Begiijnhofstraat 1, 9300 Aaals   constantinos10@gmail.com
Parohia Sfinții Apostoli – Knokke-Huist Gavrilă Pop Christianastraat, 8380 Zeebrugge   gabi4pop@yahoo.com
Parohia Sfântul Gheorghe – Turnhout Gabriel Bogdan De Merodelei 193, 2300 Turnhout   gabriel_bogdan18@yahoo.fr
Parohia Sfinții Ioachim și Ana – Wuustwezel-Loenhout Adrian Tiron Begijnhof 39, Hoogstaten 2320    adrian.tiron@yahoo.fr
Parohia Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil și Sfântul Nectari Ciprian Poenaru Grand Monchaut 7890 Ellezelles   cppoenaru@yahoo.com
Parohia Înălțarea Sfintei Cruci Ciprian Poenaru Sint Norbertusstraat 64B, 3400 Landen   cppoenaru@yahoo.com
Parohia Pogorârea Sfântului Duh – Liège Ștefan Barbu Rue des Français, 4430  Ans-Liège   pr.stefan.barbu@gmail.com
Parohia Nașterea Sf. Ioan Botezătorul-Warisy-Rendeux, Province de Luxembourg Adrian Tiron     adrian.tiron@yahoo.fr
Parohia Sf. Ioan Valahul și Sf. Piet – Charleroi Bogdan Vlaicu Rue de la Duchère 185, 6061 Montignies-sur-Sambre    ortradio@free.fr
Mănăstirea « Acoperământul Maicii Domnului », Namur Ciprian Grădinaru    86, Rue Su l’Tidge, localitatea: Védrin, 5020 +32.498.759.371 pr.ciprian@manastirea.be
Biserici greco-catolice        
Misiunea Română Greco-Catolică – Bruxelles Filip Ionel Cheresi      fcheresi@yahoo.fr
Culte neo-protestante Pastor      
Biserica neoprotestantă ELIM – Bruxelles Dorin Albuţ 107, Rue de Stephanie, 1020 Laken, Bruxelles   albut_dorin@yahoo.fr
Biserica neoprotestantă „Speranţa” – Charleroi  Dragoş Croitoru 206, Rue de Beaumont, 6030 Charleroi    
Biserica română adventistă – Braine l’Alleud Lucian Ştefănescu 207, Chaussee d’Alsemberg, Braine l’Alleud